Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Hell´s Cheerleaders České Budějovice

Náš tým

... aneb POZNEJTE NÁS BLÍŽ! smiley

Tým Hell´s Cheerleaders byl založen v září 2010 jako součást oddílu amerického footballu Budweis Helboys. Společně jsme sdruženi pod TJ Sokol České Budějovice a pod Českou asociaci cheerleaders (www.cach.cz). Můžete nás pravidelně potkat na českých cheer soutěžích, na zápasech amerického fotbalu a také na různých vystoupeních nejen na budějovicku!

Postupem času se nám podařilo vypracovat se a rozšířit naše pole působnosti. V současnosti máme týmy všech věkových kategorií - tedy ty úplně nejmenší PEEWEES (děti do 11 let), JUNIOR (11-15 let) a SENIOR (15 a víc). Seniorský tým je smíšený, takzvaně COED, to znamená, že tam jsou dívky i chlapci. I chlapci totiž mohou dělat cheerleading. Uplatní se zde jejich síla a odvaha. A navzdory veřejnému mínění nemusí nosit uplé trikoty, ani třásně!

Naši trenéři jsou trochu střelení, ale my je máme o to radši! heart

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SENIOR A JUNIOR TÝM

Vzhledem k nižšímu počtu dětí a podobné náplni tréninků v současnosti juniorský a seniorký tým spolupracuje a trénuje společně. O to víc je na tréninkách veselo! :)

Tréninky jsou zaměřeny na zpevňování a správné držení těla, všestrannou pohybovou dovednost, zejména na lidské pyramidy, akrobacii, pokřiky a tanec (kluků se tanec týká ve velmi omezené míře, protože kluci obvykle na tancování moc "nejsou"). Součástí tréninků je také procvičování flexibility a zvyšování silových schopností.

Senioři a junioři trénují 3x týdně, z toho jeden trénink je zaměřený speciálně na akrobacii (která je zatím naší největší slabinou). Tyto tréninky vede zkušená trenérka Péťa Vandělíková a probíhají v jediné specializované akrobatické tělocvičně - GymCentru České Budějovice (tímto děkujeme za skvělou spolupráci).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PEEWEE TÝM

Nejmladší děti trénují 1x týdně - v pondělí od 15.00 na Meťáku. Tréninky jsou zaměřeny na rozvoj rytmiky, všestranné pohybové dovednosti, koordinace a flexibility. Učíme také základy gymnastiky a jednoduché lidské pyramidy s ohledem na věk a fyzickou schopnost dětí.

Nejmladší člence týmu peewees bude pět let, nejstarší děti letos odchází do juniorského týmu. Cheerleading je tedy sport skutečně pro všechny generace.

S peewee týmem jsme se loni zůčastnili několika soutěží a dosáhli krásných úspěchů.

TOPlist
Hodiny
Facebook